Klima Montajı

Her elektronik cihazında montaj işi ve işlemleri son derece hayati önem taşımaktadır. Klima Montajı uygulamasıda ilk kurulum ve sonraki her yer değiştirme işlemlerinde önemle üstünde durulması gereken hata kabul etmeyen bir işçiliktir. Klimalarda montaj belki diğer ürünlere göre iki kat daha önem arz eder. Bunun sebepleri ise cihazdan alcağımız performans ile ilişikisidir. Yanlış montaj uygulamalarında hem cihazlardan yetersiz verim alırım hemde olası arızlara yol açmış oluruz. Klima montajı için genelde cihazı ilk alım yaptığınız anda markanın Yetkili servisi tarafından bu hizmet ücretsiz olarak verilmektedir. Yer değiştirme gibi durumlarda ise Klima Montaj uygulaması için sizin servis firmalarından destek almanız gerekmektedir.

Klima Montajlarında Nelere Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

  • Klima montajı için yer tespiti tüm değerler göze alınarak seçilmeli ve maksimum performans alınacak şekilde yer tespiti yapılmalıdır
  • Klima iç ünite ve dış ünitenin bulunacağı yerler güvenli olmalı ve herhangi bir tehlike arz etmemeli
  • Klima dış ünitesi zemine, duvara veya yarıya kauçuk takozla sabitlemesi mutlaka yapılmalıdır.
  • Bakır koru yekpare şekilde monte edilmeli kaynak olmadan işlem yapılmalıdır.
  • Bakır borunun geçtiği yerlede dolgu malzemesi kullanılmalıdır
  • Elektrik Tesisatı klima modeline uygun şekilde bağlanmalı ve testi yapılmalıdır
  • Montaj esnasında Drenaj Tesisatı için önlem alınmalı, yer ayrılmalı ve hesaplanmalıdır

Yukarıda bahsedilen Klima Montajı için dikkat edilmesi gereken hususlar başarı ile yapıldıktan sonra herhangi bir sorunla karşılaşmanız olsa değildir. Burda müşterilerimize düşen işlem sırasında gözle görlecek olan bu tespitleri sizin de yapmanız ve çalışırlığı konusunda emin olmanızdır.

Klima Montajını Herkes Yapabilir mi?

Bireysel olarak kendinizde elbette Klima Montajını yapabilirsiniz ancak yeni aldığınız bir klima cihazınız için Yetkili Klima Servisi firmasının yapması cihazınızın garanti süresinin işlemesi adına önemlidir. İlk montajdan sonraki işlemlerde ise eğer bu konuda azda bilginiz varsa biraz inceleme ile yapabilirsiniz. Kendinizden emin olmadığınız durumlarda ise muhakkak uzman bir klima firması ve klima servisinden destek almanız önerilmektedir. Pendik Klima Servisi olarak firmamız Pendik Merkez Teknik bünyesinde Klima Montajı birimi bulunmaktadır. İlk montaj dahil sonraki her değiştirme içinde teknik ekimizden bu konuda destek alabilirsiniz.

Klima Montaj Fiyatları Ne Kadardır?

İstanbul genelide bildiğiniz üzere sayısız Klima üzerine hizmet veren teknik servis bulunmaktadır. Klima Montajı da servis hizmetleri gibi firmamızda oldukça makul fiyatlarla sizlere sunulmuştur. Ancak fiyatları doğru ve hatasız olarak sizlere söylenilmemiz için klimanın mevcut şuanki durumu ve klima tipi son derece önemlidir. Bizlere bu konuda bir kaç detaylı bilgi vermeniz halinde hemen sizlere net bir fiyat uzmanımız tarafından verilecektir.